ÇİFT DANIŞMANLIĞININ ÖNEMİ

case_std4

ÇİFT DANIŞMANLIĞI NEDİR?

Çift danışmanlığı, duygusal ilişki içerisinde bulunan iki insanın ilişkilerinde çıkan problemleri çözmek veya ilişkilerini daha işlevsel ve kaliteli hale getirmek amacıyla başvurduğu danışmanlık çeşididir. Duygusal ilişkilerde zaman zaman yaşanan çatışmaların çözümlenmesi çift danışmanlığının ana konularından biridir. Kişiler birbirlerini tanıma ve keşfetme evrelerinde problemler yaşayabilirler. Çoğu insan başka bir insanın penceresinden bakamayabilir bu sebeple empatinin geliştirilmesi, davranışların amaçlarının sorgulanması ve ortak fikre varmak çift danışmanlığı ile mümkün görünmektedir. Diğer yandan çiftlerin kendi kök ailelerinden getirdikleri tutum ve davranışların diğer partnere zarar verdiği durumlarda da çift danışmanlığından faydalanılabilmektedir. Kök ailelerimizden farkında olmadan bazı tutum ve davranışları miras olarak alırız. Bu insanların çoğu zaman üzerinde kontrol sahibi oldukları bir durum değildir. Örneğin bir kadın, babasına çok benzediği için bir erkekten hoşlanabilir ya da tam tersi geçmişte babası ile olumsuz deneyimleri olan bir kadın babasına hiç benzemeyen bir erkeği eş olarak seçebilir. Babama çok benzediği için seçtim ya da babama hiç benzemediği için seçtim gibi düşünceler böyle bir durum için kadının aklından geçmemektedir. İşte tam bu noktadan kök ailelerimizden gelen miraslarımız devreye girmektedir.

ÇİFT DANIŞMANLIĞINA KİMLER KATILABİLİR?

Çift danışmanlığına partneriyle problem yaşayan ya da problem yaşamasa bile ilişkisini daha işlevsel hale getirmeye karar vermiş her çift çift danışmanlığına katılabilir. Evli veya nişanlı olmaları, flört etmeleri yani aralarında duygusal bir ilişkinin olması çift için danışmanlığa katılmasında yeterli koşuldur.

ÇİFT DANIŞMANLIĞI ÜCRETLERİ BİREYSEL DANIŞMA ÜCRETLERİNDEN FARKLI MI?

Hemen hemen her danışman çift danışmanlığı ücretini bireysel danışmanlık ücretinden daha fazla belirlemektedir. Merkezimizde bireysel ve çift danışmanlığı ücretleri aynıdır. İki kişi katıldığı için herhangi bir ücret artışı olmamaktadır. Ayrıca çift seanslarında çiftlerin ayrı ayrı alındığı oturumlarda zaman zaman sürelerde uzatmalar yapılabilmekte, çiftler bu konu ile alakalı önceden bilgilendirilmektedir.

ÇİFTLER AYNI ŞEHİRDE YAŞAMADIĞINDA SEANSLAR NASIL YAPILIYOR?

Çiftlerin aynı şehirde yaşamadığı durumlarda uzakta  olan çift için zoom, skype, whatsapp gibi platformlardan oturumlara katılması istenmekte oturumlar online olarak düzenlenebilmektedir.

ÇİFT DANIŞMANLIĞI İÇİN DANIŞMANIN ALANDA UZMAN OLDUĞUNU NASIL ANLAYABİLİRİM?

Çift danışmanlığı yapabilecek uzmanlar üniversitelerin psikoloji veya psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümlerinden mezun olduktan sonra, aile danışmanlığı, evlilik ve çift danışmanlığı gibi eğitimlerden geçerek sertifika almaktadırlar. Çift danışmanlığı seansına katılmak isteyen kişiler hizmeti alacakları uzmanın diplomasını ve sertifikalarını mutlaka sorgulamalıdırlar. Zira alanda bu işi yapan diplomasız ve sertifikasız bir çok insan bulunmaktadır.

Bununla birlikte danışmana daha önce gelmiş kişilerin yorumlarını okuyabilir onların yaşadıkları deneyimler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 

Çift danışmanlığı ilişkilerinizi daha iyi hale getirebilmenin ve sağlıklı nesiller yetiştirebilmenin en iyi yollarından biridir. Sizler de ilişkilerinizde problemler yaşıyorsanız ya da ilişkinizi daha işlevsel hale getirmek istiyorsanız bilgi ve randevu için bizleri arayabilirsiniz.

İletişim: 05308321481

03224020909

 

8 Yorumlar

 • Suna Yılmaz

  14 Aralık 2020 - 16:12

  Özel Çukurova Aile Danışma Merkezine arkadaşım vasıtasıyla gittim. Kendisi gidiyordu benim de biraz eşimle problemlerim olmaya başlayınca ben de gideyim dedim. Açıkcası başta bu tarz bi yere gitmenin zayıflık olduğunu düşünmüştüm. Ama sonra çok doğru bi iş yaptığımı anladım, eşim de beni çok engellemek istemişti ama onun da memnun olmadığı konular açıldı ve hepsine tek tek farklı çüzümler geliştirdik, kimisinde düşüncelerimizi değiştirdik resmen hayata ve ilişkimize bakış açımız değişti. Evliliğimizde bi dönüm noktası diyebilirim. Psikologumuza çok teşekkür ederim, biz kendimizden yeri geldi umut kestik o bizden umudunu kesmedi. Çok teşekkürler, iyi çalışmalar. Sunaa

 • ibrahim - meral

  5 Ocak 2021 - 03:46

  Adanada psikolog ararken buldum, Çukurova semtinde nezih bir yer, hizmet süper, teşekkürler.

 • özlem yiğit

  10 Şubat 2021 - 10:27

  1 ay önce nişanlımla aramdaki sorunlar için nazlıcan hanımdan destek almıştık. Kendisi alanında yetkin bilgilere sahip ilgili bir psikolog. Bizimle çok ilgilendi çok emek verdi. Aşamayacagımızı düşündüğüm sorunlarımızı onun sayesınde çözdük diyebilirim.

 • Veysel

  10 Nisan 2021 - 13:49

  Verdiğiniz değerli hizmetlerden dolayı teşekkür ederim, çok sağolun…

 • emel sayar

  10 Nisan 2021 - 13:54

  yaşadığım aile problemlerimin üzerine destek almaya karar verdim ve çok memnun kaldım hayatımı kolaylaştırdığınız için çok teşekkür ederim 🙂

 • Şener- Aslı

  10 Nisan 2021 - 13:58

  Çift danışmanlığı için gittiğimiz Özel Çukurova Aile Danışma Merkezindeki psikologomuz sadece ilişkimizi degil bireysel olarak kendimizi tanimamizi da sağladı, seanslar düzenli ilerledi ve birlikteligimize katkıları inanılmazdı… merkezin ilgisine alakasina da ayrıca teşekkür etmek isteriz, iyi ki varsınız 🙏

 • Banu-Ahmet

  10 Nisan 2021 - 14:03

  Eşimle birlikte bir danışmanlık almak istedik, evliliğimiz de yolunda gitmeyen şeyler oluyordu. Google da psikolog arayışına girdim karşıma Özel Çukurova Aile Danışma Merkezi çıktı ilk seansımıza biraz tereddüt ederek gitmiştik.Orda görüştüğümüz psikologumuzun samimiyeti, sıcakkanlı yaklaşımı ile tüm ön yargılarımızı kırdı. Şuan çok mutlu giden bir evliliğimiz var, Nazlıcan hanım sayesinde. İşinde uzman ve güvenilir bir psikolog kendisine çok teşekkür ederiz 🙏❤️

 • Berke Sönmez

  10 Nisan 2021 - 14:05

  Evliliğim yolunda gitmiyordu. Çift danışmanlığı için adanada yer aramaya başladım. psikologla görüşmem şarttı. Kurumunuza ulaştım. Güven problemimiz vardı kendisi ile üçüncü seansımiza gireceğiz çok memnunum teşekkür ederim

Yorum Yap